Dekoracyjne posadzki betonowe PANDOMO®

Produkty Pandomo umożliwiają wykończenie wnętrza w sposób charakterystyczny dla współczesnych trendów. Beton stosowany niegdyś głównie w obiektach przemysłowych, magazynach i halach produkcyjnych, obecnie sprawdza się we wszystkich wnętrzach, niezależnie od tego, czy chodzi o przestrzeń komercyjną, czy dom lub mieszkanie. Dzięki nowoczesnym technologiom można odpowiednio modyfikować skład betonu, tworząc posadzki mineralne o rozmaitym wyglądzie i pożądanych parametrach technicznych. Wyrazisty charakter betonu jest idealny do tworzenia indywidualnych koncepcji projektowych  z uwzględnieniem stosunkowo niskich kosztów wykonania.

Niezwykłe zalety posadzek betonowych

Posadzki betonowe stosowane są popularnie we wnętrzach komercyjnych, ale też coraz częściej w budynkach mieszkalnych, na co wpływa możliwość uzyskania efektu o minimalistycznym, a zarazem ekskluzywnym charakterze. Oprócz modnego wyglądu, tego rodzaju posadzki dekoracyjne cechuje praktyczność – są niezwykle odporne na ścieranie, przez co potrafią przetrwać znacznie dłużej niż inne materiały wykorzystywane na podłoże. Nie wymagają również żadnych prac konserwacyjnych i można je łatwo czyścić. Inne istotne korzyści to przede wszystkim duża wytrzymałość na obciążenia, niepalność i odporność chemiczna. Bezspoinowa struktura posadzki betonowej tworzy szczelną blokadę dla czynników zewnętrznych, w tym wody. Ponadto, dzięki wysokiej wydajności masy posadzki betonowe dekoracyjne jesteśmy w stanie wykonać znacznie taniej niż klasyczne posadzki lastryko, a jednocześnie możemy uzyskać równie efektowną teksturę. Proponowane posadzki żywiczne dekoracyjne Pandomo mają również tę zaletę, że można spersonalizować ich wygląd poprzez wybór koloryzacji.

Materiał o wszechstronnym zastosowaniu

Niewątpliwym atutem betonowych posadzek jest fakt, że można je dowolnie formować według własnego projektu, dzięki czemu pasują zarówno do niewielkich wnętrz prywatnych, jak i dużych obiektów. W szczególności poleca się je do wykończenia powierzchni narażonych na największą eksploatację, gdyż zapewniają niezrównaną trwałość. Dla miłośników nowoczesnych i komfortowych aranżacji wnętrz z pewnością ważne okaże się też to, że posadzki betonowe można stosować przy ogrzewaniu podłogowym.

Wykonanie posadzki betonowej

Posadzka betonowa polerowana to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań na wykończenie powierzchni, gdyż zapewnia ciekawy wygląd podłoża poprzez przetarcia, a jednocześnie pozostaje gładka pod stopami. Proponowana technologia wykonania posadzki opiera się na naniesieniu odpowiedniej ilości masy, a następnie jest zacierana na świeżo, do osiągnięcia suchej warstwy nawierzchniowej. Polerowanie tworzy posadzkę o teksturze marmurkowej, która świetnie wpisuje się w nowoczesne projektowanie wnętrz. Dodatkowo można w ten sposób uzyskać nawierzchnie o różnym stopniu antypoślizgowości. Całkowite utwardzanie posadzki do otrzymania wystarczającej wytrzymałości na obciążenia trwa do kilku dni. Na końcu stosuje się impregnację, aby utworzona powierzchnia była odporna na ścieranie i pylenie, ale też niepodatna na zanieczyszczenia.